Ako teda prať košele?
Než sa pustíte do samotného prania, nesmiete zabudnúť na niekoľko krokov, pretože kvalitné košele sú veľmi často vyrobené z jemných materiálov, ktoré si zaslúžia šetrnú starostlivosť. Košeľu by ste určite nemali len tak hodiť do práčky:
- Zapnite všetky gombíky na košeli, nezabudnite ani na tie na zápästí.
- Otočte celú košeľu naruby vrátane manžiet a goliera. Špinavé časti ako je podpazušie, golier a manžety nastriekajte predpierkovým sprejom a nechajte chvíľku pôsobiť. Aby ste sa vyhli týmto škvrnám, skúste prejsť na deodorant bez obsahu hliníka alebo deodorant s minimálnym obsahom hliníka.
- Pozrite sa na všitý štítok od výrobcu aby ste zistili akú najvyššiu teplotu znesie košeľa, ale zvyčajne to býva na 30 °C. Ak je viac špinavá, môžete zvoliť až na 40 °C, viac ale určite nie. Riskovali by ste, že sa jemné vlákna poničia.
- Nepreplňujte bubon, doprajte im miesto v práčke. Medzi bielizňou a hornou stranou bubna nechajte medzeru na šírku ruky, perte súčasne maximálne 6 košieľ.
5. Ak chcete, aby vaše košele vyzerali stále ako nové, použite prací prostriedok s obsahom bielidla, aby biela zostala skutočne biela. Buď teda prostriedok na ručné pranie s obsahom agenta alebo samotného AGENTA.
6. Nastavte vašu automatickú práčku na 400, maximálne na 600 otáčok. Pri vyšších otáčkach by sa vlákna košele mohli polámať a samotná košeľa by sa vám veľmi skoro začala trhať.
Na pranie košieľ odporúčam používať tento prací prostriedok:
koncentrovaný, univerzálny a enzymatický prací prostriedok s bieliacim účinkom pre všetky druhy tkanín s výnimkou vlny a prírodného hodvábu. Je vhodný na pranie všetkých druhov bielizne pri teplotách 30 ° – 90 ° C s výnimkou vlny a prírodného hodvábu. Je vhodný pre všetky druhy práčok aj na pranie v ruke, rovnako tak na namáčanie a predpieranie. Vďaka obsahu bioaktívnej zložky je vysoko účinný v širokom rozsahu teplôt. Vykazuje výborné výsledky pri odstránení rôznych druhov nečistôt.


Ako sušiť košele
- Košeľu vytiahnite z práčky ešte vlhkú.
- Nikdy ju ručne nežmýkajte.
- Obráťte košeľu na lícovú stranu a skontrolujte, že sú všetky gombíky zapnuté.
- Poveste na vešiak a vypnite, aby sa prevesila úplne do rovná.
Čo nerobiť pri sušení košieľ
Vlhkú košeľu na vešiaku zaveste napríklad na sušiak alebo na garnižu nad oknom. Nemali by ste ju vešať v blízkosti kúrenia alebo priameho zdroja tepla.

Aj moje ďalšie články si pozrite, nájdete tam veľa zaujímavých informácií a recenzií. Prajem vám príjemné čítanie.

Ak chcete, aby vaše ponožky vyzerali ako nové, dodržujte tieto 4 pravidlá pri praní
Ponožky patria medzi najmenšie kúsky oblečenia. Každý z nás ich má doma veľa a to v rôznych farbách, tvaroch či dĺžkach. A stalo sa vám už niekedy, že...., ste jednu z páru stratili, biele ponožky zašedli, farebné zase stratili sýtosť či sa malé ponožky vytiahli do...